Speciální program na očištění a zprůchodnění povrchových
a vnitřních lymfatických cest.
Speciální program na očištění a zprůchodnění povrchových a vnitřních lymfatických cest.
Prohřívá svaly ke kosti, uvolňuje a roztahuje cévy.
Uvolňuje podkoží.
Manuální masáž povrchového lymfatického systému.
Speciální podtlakový přístroj, který uvolňuje cévy pod kůží.
Odvádí z těla uvolněnou tekutinu z oblasti nohou a břicha.
Uzavírá periferie těla.
V těle máme dva oběhy – krevní a lymfatický. Krevní oběh má svou pumpu – srdce, lymfatický je jednosměrná soustava lidského těla z mezibuněčných prostor do krve mízními cévami – mízovody.
Je ve všech tkáních, orgánech, cévách, pouze v mozku a rohovce není. Je součástí imunitního a informačního systému, jako jediný uchovává a transportuje škodliviny ven z těla (naše kanalizace).
Na kvalitu proudění lymfy a výživu svalů má vliv žaludek, slinivka, slezina. Je to systém pomáhající oběhu lymfy. Lymfa vzniká v průběhu látkové výměny, je odváděna lymfatickými cévami, které obsahují mízní uzliny a ty filtrují tekutinu odumřelých buněk, škodlivých látek (kovy, minerály, tuky).
Při nefunkčnosti nebo zpomalení, tuky zvětšují svůj objem a vzniká celulitida (pomerančová kůže).
Největší lymfatický orgán
Mízní okruh bojující proti vniku infekce (krční, nosní, jazyková, apendix – břišní mandle)
Je ve stáří nahrazován tukem
Vznik leukocytů a dalších elementů imunitního systému
Aktivace lymfatického systému má pozitivní vliv na všechny výše uvedené orgány a tkáně.
Přináší úlevu v nemocném a unaveném těle, znatelný je i pocit psychické úlevy, lehkosti, odvodnění, větší pocit žízně.
Lymfatický systém vstřebává přebytečné tekutiny a vrací je do krevního řečiště. V průměru odvádí 4 l tekutin obsahujících vodu, bílkoviny, tuky, soli, odumřelé buňky, bakterie, karcinomy, prostě odpad metabolických procesů.
Každé rušivé pole, jako jizvy, staré úrazy, operace, infekce, je zpomalením nebo zastavením lymfy. Způsobuje to otoky i v tváři (víčka), dechové potíže, větší sklon k infekcím z oslabeného imunitního systému, psychickému podráždění hlavně večer a po námaze, v neposlední řadě nádorovému onemocnění. A to v okolí překážky i na vzdálenějších místech, např. překážka onemocnění štítné žlázy může směřovat směrem nahoru, tedy k uším (zánět středouší), očím (šedý zákal) až do hlavy (mozková mrtvice).
Pro funkci lymfatického systému je důležitý pohyb, kdy svaly se smršťují a uvolňují, tím masírují lymfatické cévy a pumpují lymfu do systému.